Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Brombærvej 13, 4230 Skælskør · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -3,5 | 23,5 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,8 % | 28,9 % | -5,7 % | 33,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 12,8 % | 234,6 % | 52,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 34,8 % | 66,3 % | 58,6 % | 58,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 45,4 % | 43,6 % | -9,7 % | 56,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -13.928 kr. | 92.295 kr. | -491.540 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 34,8 % | 66,3 % | 58,6 % | 58,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 65,2 % | 33,7 % | 41,4 % | 41,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,4 % | 58,3 % | 2,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.928 kr. i 2023 til 458.421 kr. i 2026 (+3391 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | 92 | -492 | 458 | +193 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -17.861 kr. i 2023 til 458.421 kr. i 2026 (+2667 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | 88 | -492 | 458 | +193 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 237.308 kr. i 2023 til 755.789 kr. i 2026 (+218 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 237 | 424 | -44 | 756 | +1803 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 237.308 kr. i 2023 til 753.259 kr. i 2026 (+217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 237 | 404 | -69 | 753 | +1192 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 913 | 909 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 563 | 430 | 326 | 1.826 | +460 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.476 | 1.338 | 326 | 1.826 | +460 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 17.128 kr. i 2023 til 18.117 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 6 | 222 | 18 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 26 | 60 | 891 | 436 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 1.501 | 1.398 | 1.217 | 2.262 | +86 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 522.833 kr. i 2023 til 1.332.204 kr. i 2026 (+155 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 523 | 927 | 714 | 1.332 | +87 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 978.541 kr. i 2023 til 106.515 kr. i 2026 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 979 | 3 | 123 | 107 | −14 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 468.082 kr. i 2024 til 822.927 kr. i 2026 (+76 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 468 | 380 | 823 | +117 % | |
| Passiver i alt | 1.501 | 1.398 | 1.217 | 2.262 | +86 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skælskør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse