God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Havnegade 11, 9370 Hals · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,7 % | 0,4 % | 0,8 % | 7,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 330,5 % | 70,8 % | 12,4 % | 15,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 60,4 % | 49 % | 55,8 % | 58,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,2 % | 0,7 % | 1,4 % | 13 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 60,4 % | 49 % | 55,8 % | 58,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 39,6 % | 51 % | 44,2 % | 41,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 330,5 % | 70,8 % | 12,4 % | 15,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 569.692 kr. i 2022 til 696.471 kr. i 2026 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 570 | 449 | 532 | 579 | 696 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 3.069.074 kr. i 2022 til 532.153 kr. i 2024 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.069 | 398 | 532 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.007.202 kr. i 2022 til 2.363.152 kr. i 2026 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.007 | 236 | 114 | 217 | 2.363 | +988 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.345.618 kr. i 2022 til 1.843.259 kr. i 2026 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.346 | 184 | 89 | 169 | 1.843 | +988 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 25.000 | 21.875 | 21.875 | 21.875 | 23.800 | +9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 25.000 | 21.875 | 21.875 | 21.875 | 23.800 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.839 kr. i 2022 til 273.838 kr. i 2026 (+9546 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 3.070 | 2.907 | 203 | 274 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 3.070 | 2.907 | 203 | 274 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 25.003 | 24.945 | 24.782 | 22.078 | 24.074 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.539.184 kr. i 2022 til 14.159.609 kr. i 2026 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.539 | 15.058 | 12.147 | 12.316 | 14.160 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.255.225 kr. i 2022 til 6.706.237 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.255 | 7.938 | 7.510 | 7.106 | 6.706 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 10.119.452 kr. i 2022 til 1.764.247 kr. i 2026 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.119 | 929 | 4.105 | 1.635 | 1.764 | +8 % | |
| Passiver i alt | 25.003 | 24.945 | 24.782 | 22.078 | 24.074 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg