God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterballevej 1, 7000 Fredericia · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,8 % | 2,2 % | 7,5 % | 6,1 % | 8,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 176,9 % | 147 % | 86,4 % | 62,8 % | 76,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 42,6 % | 41 % | 34,1 % | 32,5 % | 38,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,3 % | 5,3 % | 21,9 % | 18,7 % | 22,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 661.556 kr. | 1.407.484 kr. | 1.288.549 kr. | 1.485.065 kr. | 1.774.943 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 42,6 % | 41 % | 34,1 % | 32,5 % | 38,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 57,4 % | 59 % | 65,9 % | 67,5 % | 61,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 142,2 % | 42,1 % | 13,4 % | 15,1 % | 22,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.812.061 kr. i 2021 til 10.206.930 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.812 | 8.404 | 8.276 | 9.276 | 10.207 | +10 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 8.150.505 kr. i 2021 til 8.431.987 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.151 | 6.997 | 6.987 | 7.791 | 8.432 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 385.530 kr. i 2021 til 1.180.574 kr. i 2025 (+206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 386 | 1.059 | 891 | 933 | 1.181 | +27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 309.236 kr. i 2021 til 1.002.709 kr. i 2025 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 309 | 433 | 678 | 694 | 1.003 | +44 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 240.545 kr. i 2021 til 779.186 kr. i 2025 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 241 | 231 | 514 | 540 | 779 | +44 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.126 | 4.620 | 4.492 | 5.882 | 5.490 | −7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.126 | 4.620 | 4.492 | 5.882 | 5.490 | −7 % | |
| Varebeholdninger | 132 | 220 | 233 | 238 | 178 | −25 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.242.784 kr. i 2021 til 996.836 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.243 | 1.697 | 367 | 716 | 997 | +39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.015 | 5.931 | 2.370 | 2.982 | 3.415 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 13.141 | 10.550 | 6.862 | 8.864 | 8.905 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.597.487 kr. i 2021 til 3.411.941 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.597 | 4.329 | 2.342 | 2.883 | 3.412 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.309.836 kr. i 2021 til 845.246 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.310 | 2.069 | 1.675 | 1.087 | 845 | −22 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.095.021 kr. i 2021 til 4.473.899 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.095 | 4.034 | 2.743 | 4.747 | 4.474 | −6 % | |
| Passiver i alt | 13.141 | 10.550 | 6.862 | 8.864 | 8.905 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 22 kr. i 2021 til 19 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 17 | 15 | 19 | 19 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia