Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterballevej 1, 7000 Fredericia · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -11,3 % | 27,7 % | -18,3 % | -13,6 % | -17,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 44,3 % | 73,4 % | 70,9 % | 69,6 % | 77,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 3,9 % | 34,2 % | 11,6 % | 4,7 % | 5 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -289,7 % | 81,2 % | -157,5 % | -286,8 % | -348,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -183.597 kr. | -602.621 kr. | -1.199.626 kr. | -325.375 kr. | -506.762 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -11 % | 34,2 % | 11,6 % | 4,7 % | 5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 96,1 % | 65,8 % | 88,4 % | 95,3 % | 95 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 19,6 % | 6,1 % | 17,8 % | 19,3 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.950.562 kr. i 2021 til 7.558.672 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.951 | 4.358 | 4.208 | 6.247 | 7.559 | +21 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.134.159 kr. i 2021 til 8.065.434 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.134 | 4.961 | 5.408 | 6.572 | 8.065 | +23 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -785.745 kr. i 2021 til -997.197 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -786 | -2.720 | -1.549 | -745 | -997 | −34 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -958.954 kr. i 2021 til -1.145.590 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -959 | 492 | -1.211 | -886 | -1.146 | −29 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -748.108 kr. i 2021 til -964.821 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -748 | 1.116 | -841 | -692 | -965 | −39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 493 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.866 | 2.421 | 2.126 | 2.223 | 1.912 | −14 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.359 | 2.421 | 2.126 | 2.223 | 1.912 | −14 % | |
| Varebeholdninger | 269 | 238 | 169 | 203 | 161 | −21 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 990.484 kr. i 2021 til 27.445 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 990 | 133 | 623 | 794 | 27 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.243 | 1.603 | 2.478 | 2.868 | 3.605 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 6.602 | 4.024 | 4.604 | 5.091 | 5.517 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 258.244 kr. i 2021 til 276.609 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 258 | 1.374 | 534 | 241 | 277 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.148.756 kr. i 2021 til 312.683 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.149 | 466 | 346 | 478 | 313 | −35 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.066.068 kr. i 2021 til 4.654.457 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.066 | 2.184 | 3.496 | 4.123 | 4.654 | +13 % | |
| Passiver i alt | 6.602 | 4.024 | 4.604 | 5.091 | 5.517 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 15 kr. i 2021 til 16 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 12 | 14 | 15 | 16 | +7 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia