Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jægergårdsgade 27, 8000 Aarhus C · Anden bygningsfærdiggørelse
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,8 | 1 | 1,6 | 1,1 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -21,9 % | 1,8 % | 28,8 % | 12,4 % | -64,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 170,3 % | 102,4 % | 156,6 % | 193,8 % | 101 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 41,3 % | 19,8 % | 41,7 % | 57,7 % | 21,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -53,1 % | 9,2 % | 69,1 % | 21,6 % | -296,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 14.163 kr. | 252.796 kr. | 99.100 kr. | -177.518 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,3 % | 19,8 % | 41,7 % | 57,7 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,7 % | 80,2 % | 58,3 % | 42,3 % | 78,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,6 % | 0,4 % | 9,9 % | 62,8 % | 23,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 236.247 kr. i 2021 til 430.808 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 236 | 310 | 649 | 792 | 431 | −46 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 294.653 kr. i 2021 til 608.326 kr. i 2025 (+106 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 295 | 296 | 396 | 693 | 608 | −12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 14.163 kr. i 2022 til -206.475 kr. i 2025 (−1558 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 14 | 234 | 74 | -206 | −380 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -52.179 kr. i 2021 til -209.803 kr. i 2025 (−302 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -52 | 12 | 233 | 72 | -210 | −390 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -39.272 kr. i 2021 til -165.063 kr. i 2025 (−320 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -39 | 8 | 182 | 56 | -165 | −394 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 73 | 55 | 83 | 54 | −35 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 73 | 55 | 83 | 54 | −35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.166 kr. i 2021 til 47.603 kr. i 2025 (+291 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 1 | 36 | 120 | 48 | −60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 179 | 339 | 577 | 369 | 202 | −45 % | |
| Aktiver i alt | 179 | 412 | 632 | 452 | 256 | −43 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 73.932 kr. i 2021 til 55.654 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 81 | 263 | 261 | 56 | −79 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 105.121 kr. i 2021 til 200.511 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 105 | 331 | 368 | 190 | 201 | +5 % | |
| Passiver i alt | 179 | 412 | 632 | 452 | 256 | −43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus