Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Følhøjvej 3, 7752 Snedsted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14,2 % | -2,4 % | -35,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 96,4 % | 54,2 % | 82,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 66,1 % | 68,5 % | 55,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 21,5 % | -3,5 % | -64,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 66,1 % | 68,5 % | 55,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 33,9 % | 31,5 % | 44,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 3,6 % | 13 % | 46,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.500 kr. i 2021 til -7.824 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -11 | -15 | -7 | -8 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -14 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 670.428 kr. i 2021 til -2.188.594 kr. i 2025 (−426 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 670 | 1.272 | 1.209 | -217 | -2.189 | −907 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 700.118 kr. i 2021 til -2.167.018 kr. i 2025 (−410 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 700 | 1.299 | 1.233 | -197 | -2.167 | −1002 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.948 | 7.339 | 8.158 | 8.035 | 5.944 | −26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.948 | 7.339 | 8.158 | 8.035 | 5.944 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.253 kr. i 2021 til 86.458 kr. i 2025 (+1933 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 3 | 19 | 12 | 86 | +609 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 55 | 80 | 516 | 51 | 153 | +203 % | |
| Aktiver i alt | 6.003 | 7.419 | 8.674 | 8.086 | 6.098 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.204.535 kr. i 2021 til 3.372.580 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.205 | 4.503 | 5.736 | 5.540 | 3.373 | −39 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.684.785 kr. i 2021 til 2.539.731 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.685 | 2.756 | 2.402 | 2.452 | 2.540 | +4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 113.802 kr. i 2021 til 185.401 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 114 | 160 | 535 | 94 | 185 | +98 % | |
| Passiver i alt | 6.003 | 7.419 | 8.674 | 8.086 | 6.098 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Snedsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted