Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hasselholtvej 19, 7830 Vinderup · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,4 | 2 | -0,3 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -22 % | 7,1 % | 0,6 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 265,9 % | 268,3 % | 292,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 20,6 % | 28,3 % | 27,8 % | 27,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -106,7 % | 25 % | 2,3 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 153.025 kr. | 214.058 kr. | -32.646 kr. | 178.458 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 20,6 % | 28,3 % | 27,8 % | 27,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 79,4 % | 71,7 % | 72,2 % | 72,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 0,2 % | 0,3 % | 12,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 611.952 kr. i 2021 til 178.458 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 612 | 153 | 214 | -33 | 178 | +647 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 503.230 kr. i 2021 til 69.736 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 503 | 44 | 105 | -141 | 70 | +149 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 6.521.977 kr. i 2021 til 547.485 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.522 | -9.335 | 3.472 | 591 | 547 | −7 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.411.780 kr. i 2021 til 474.103 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.412 | -10.999 | 3.238 | 293 | 474 | +62 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.313 | 4.204 | 4.095 | 3.987 | 3.878 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.606 | 22.373 | 23.049 | 22.802 | 20.319 | −11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.919 | 26.577 | 27.144 | 26.789 | 24.196 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 10.467 kr. i 2021 til 908.285 kr. i 2025 (+8578 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 11 | 11 | 21 | 908 | +4204 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 18.546 | 18.631 | 20.895 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 54.803 | 49.961 | 45.690 | 45.419 | 45.092 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 21.702.319 kr. i 2021 til 12.509.084 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.702 | 10.304 | 12.942 | 12.635 | 12.509 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 27.251.638 kr. i 2021 til 25.433.735 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 27.252 | 27.220 | 25.773 | 25.840 | 25.434 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.849.251 kr. i 2021 til 7.149.028 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.849 | 12.438 | 6.975 | 6.944 | 7.149 | +3 % | |
| Passiver i alt | 54.803 | 49.961 | 45.690 | 45.419 | 45.092 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vinderup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro