Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Haslevangsvej 13, 8210 Aarhus V · Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 10 | -7,8 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | 31,7 % | 1,8 % | 3,5 % | 3,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 549,1 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 47,4 % | 98,2 % | 98,2 % | 99,2 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,9 % | 32,2 % | 1,9 % | 3,6 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 38.475 kr. | 270.480 kr. | -4.600 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,4 % | 98,2 % | 98,2 % | 99,2 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,6 % | 1,8 % | 1,8 % | 0,8 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 45,6 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 38.475 kr. i 2021 til -928 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 38 | 270 | -5 | -0 | -1 | −1373 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 34.641 kr. i 2021 til -928 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 305 | -5 | – | -1 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 44.773 kr. i 2021 til 45.168 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 309 | 22 | 42 | 45 | +6 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 35.081 kr. i 2021 til 35.224 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 283 | 17 | 33 | 35 | +7 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 817 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 817 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36.209 kr. i 2021 til 149.053 kr. i 2025 (+312 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 511 | 461 | 156 | 149 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 436 | 892 | 909 | 933 | 972 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 1.254 | 892 | 909 | 933 | 972 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 593.848 kr. i 2021 til 961.430 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 594 | 876 | 893 | 926 | 961 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 580.268 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 580 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 79.415 kr. i 2021 til 10.290 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 16 | 16 | 7 | 10 | +42 % | |
| Passiver i alt | 1.254 | 892 | 909 | 933 | 972 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus