Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hesselballevej 8, 7171 Uldum · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,6 % | 20 % | -5,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 529,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4,6 % | 20 % | -5,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 227,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -830 kr. i 2021 til -8.505 kr. i 2025 (−925 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -6 | -9 | −48 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -830 kr. i 2021 til -8.505 kr. i 2025 (−925 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -6 | -9 | −48 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 58.628 kr. i 2021 til -172.754 kr. i 2025 (−395 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 147 | 125 | 661 | -173 | −126 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 58.628 kr. i 2021 til -172.754 kr. i 2025 (−395 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 147 | 124 | 661 | -173 | −126 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.351 | 2.495 | 2.618 | 3.284 | 2.619 | −20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.351 | 2.495 | 2.618 | 3.284 | 2.619 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 88.562 kr. i 2021 til 437.943 kr. i 2025 (+395 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 31 | 72 | 8 | 438 | +5463 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 191 | 137 | 82 | 18 | 449 | +2350 % | |
| Aktiver i alt | 2.543 | 2.633 | 2.700 | 3.302 | 3.068 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.539.658 kr. i 2021 til 3.064.923 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.540 | 2.630 | 2.697 | 3.299 | 3.065 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.000 kr. i 2021 til 3.001 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | −13 % | |
| Passiver i alt | 2.543 | 2.633 | 2.700 | 3.302 | 3.068 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Uldum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted