Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej 4, 5492 Vissenbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 99,2 % | 99,9 % | 100 % | 96,5 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 72 % | 58,8 % | 2,9 % | 4,7 % | 45,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 22 % | 4,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,4 % | 99,7 % | 97,2 % | 99,8 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 72,4 % | 59 % | 2,9 % | 4,7 % | 46,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,4 % | 99,7 % | 97,2 % | 99,8 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,6 % | 0,3 % | 2,8 % | 0,2 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 435,4 % | >999 % | 721,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 105.778 kr. i 2021 til 180.698 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 209 | 8 | 10 | 181 | +1730 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 105.778 kr. i 2021 til 180.698 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 106 | 209 | 8 | 10 | 181 | +1730 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 104.900 kr. i 2021 til 180.698 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 105 | 209 | 8 | 10 | 181 | +1797 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 104.838 kr. i 2021 til 180.662 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 105 | 208 | 8 | 10 | 181 | +1797 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 105.045 kr. i 2021 til 180.561 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 105 | 208 | 8 | 10 | 181 | +1700 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 146 | 354 | 163 | 113 | 294 | +160 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 146 | 354 | 163 | 113 | 294 | +160 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 32.371 kr. i 2023 til 25.605 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 32 | 40 | 26 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 106 | 99 | 102 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 146 | 354 | 269 | 212 | 395 | +87 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 145.045 kr. i 2021 til 391.802 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 145 | 354 | 261 | 211 | 392 | +85 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 940 kr. i 2021 til 3.549 kr. i 2025 (+278 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 7 | 1 | 4 | +592 % | |
| Passiver i alt | 146 | 354 | 269 | 212 | 395 | +87 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vissenbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens