Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Thorshavnsgade 26, 2300 København S · Drift af frisør- og barbersaloner
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,3 | 1,9 | 1,2 | 1,6 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 31,9 % | 31,8 % | 10,2 % | 28,1 % | 6,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 89,6 % | 152,4 % | 166,8 % | 204,3 % | 207,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 21,5 % | 42,6 % | 46,1 % | 57,4 % | 57 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 148,5 % | 74,5 % | 22 % | 49 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 206.540 kr. | 400.982 kr. | 147.076 kr. | 500.033 kr. | 134.560 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 21,5 % | 42,6 % | 46,1 % | 57,4 % | 57 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 78,5 % | 57,4 % | 53,9 % | 42,6 % | 43 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 89,6 % | 152,4 % | 166,8 % | 204,3 % | 204,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 326.673 kr. i 2021 til 1.322.552 kr. i 2025 (+305 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 327 | 798 | 937 | 1.331 | 1.323 | −1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 120.133 kr. i 2021 til 1.187.992 kr. i 2025 (+889 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | 397 | 790 | 831 | 1.188 | +43 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 184.540 kr. i 2021 til 112.560 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | 379 | 125 | 478 | 113 | −76 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 183.021 kr. i 2021 til 112.560 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 183 | 378 | 124 | 463 | 113 | −76 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 149.383 kr. i 2021 til 81.562 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 149 | 294 | 95 | 355 | 82 | −77 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 110 | 88 | 66 | 44 | 22 | −50 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 29 | 29 | 29 | 120 | 118 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 139 | 117 | 95 | 164 | 140 | −14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 329.551 kr. i 2021 til 1.138.555 kr. i 2025 (+245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 330 | 809 | 839 | 1.099 | 1.139 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 330 | 809 | 839 | 1.099 | 1.156 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 468 | 926 | 934 | 1.263 | 1.296 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 100.625 kr. i 2021 til 738.797 kr. i 2025 (+634 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 395 | 431 | 725 | 739 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 367.743 kr. i 2021 til 557.175 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 368 | 531 | 503 | 538 | 557 | +4 % | |
| Passiver i alt | 468 | 926 | 934 | 1.263 | 1.296 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | – | 2 | 3 | +50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København