Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vindegårdsvej 33, 4632 Bjæverskov · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,7 % | -14,7 % | -16,2 % | -4,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0 % | 7,5 % | 11,6 % | 13,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 80 % | 78,3 % | 71,2 % | 65,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,9 % | -18,8 % | -22,8 % | -6,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 80 % | 78,3 % | 71,2 % | 65,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20 % | 21,7 % | 28,8 % | 34,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 1,7 % | 3,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.078 kr. i 2023 til -9.067 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -14 | -11 | -9 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -365.588 kr. i 2023 til -61.718 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -366 | -296 | -62 | +79 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 449.219 kr. i 2021 til -67.335 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 449 | 140 | -317 | -290 | -67 | +77 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.826 | 2.969 | 2.115 | 1.728 | 1.560 | −10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.826 | 2.969 | 2.115 | 1.728 | 1.560 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 655 kr. i 2023 til 20.399 kr. i 2025 (+3014 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 1 | 9 | 20 | +129 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 365 | 0 | 35 | 59 | 78 | +30 % | |
| Aktiver i alt | 3.190 | 2.969 | 2.150 | 1.787 | 1.638 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.715.302 kr. i 2021 til 1.070.183 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.715 | 2.377 | 1.684 | 1.273 | 1.070 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | 223 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 474.970 kr. i 2021 til 567.403 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 475 | 369 | 465 | 515 | 567 | +10 % | |
| Passiver i alt | 3.190 | 2.969 | 2.150 | 1.787 | 1.638 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjæverskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.