Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Den Hvide Facet 1, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,2 | 0,2 | 13,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -1,6 % | -1,1 % | 7,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,5 % | 99 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -1,6 % | -1,1 % | 7,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 21.942 kr. | 24.658 kr. | 130.903 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,5 % | 99 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,5 % | 1 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 23.841 kr. i 2021 til 130.903 kr. i 2025 (+449 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | 18 | 22 | 25 | 131 | +431 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -82.713 kr. i 2021 til 120.903 kr. i 2025 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -83 | -89 | -85 | -82 | 121 | +248 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -51.471 kr. i 2021 til 168.004 kr. i 2025 (+426 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -51 | -115 | -43 | -27 | 168 | +716 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -51.471 kr. i 2021 til 168.004 kr. i 2025 (+426 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -51 | -115 | -43 | -27 | 168 | +716 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.790 | 1.683 | 1.577 | 1.470 | 1.420 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.790 | 1.683 | 1.577 | 1.470 | 1.420 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 910.439 kr. i 2021 til 610.961 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 910 | 858 | 781 | 693 | 611 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.224 | 1.137 | 1.087 | 1.030 | 952 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 3.014 | 2.821 | 2.664 | 2.500 | 2.372 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.981.783 kr. i 2021 til 2.344.101 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.982 | 2.766 | 2.623 | 2.476 | 2.344 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 31.797 kr. i 2021 til 27.652 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 54 | 40 | 24 | 28 | +14 % | |
| Passiver i alt | 3.014 | 2.821 | 2.664 | 2.500 | 2.372 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.