Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lykkesholms Allé 8B, 1902 Frederiksberg C · Public relations og kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 35,4 % | -9,6 % | 29,9 % | 36,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 185,7 % | 147,2 % | 210,9 % | 260,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 46,1 % | 38,1 % | 55,6 % | 62,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 76,7 % | -25,2 % | 53,7 % | 58,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,1 % | 38,1 % | 55,6 % | 62,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,9 % | 61,9 % | 44,4 % | 37,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 111 % | 76,9 % | 135,9 % | 142,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.188.889 kr. i 2022 til 1.976.781 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.189 | 1.169 | 1.060 | 1.977 | +86 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.017.706 kr. i 2022 til 1.492.223 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.018 | 1.193 | 853 | 1.492 | +75 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -24.645 kr. i 2023 til 484.558 kr. i 2025 (+2066 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -25 | 207 | 485 | +134 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 168.575 kr. i 2022 til 483.453 kr. i 2025 (+187 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 169 | -23 | 207 | 483 | +134 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 131.461 kr. i 2022 til 369.977 kr. i 2025 (+181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 131 | -35 | 159 | 370 | +133 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 32 | 34 | 34 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 32 | 34 | 34 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 222.048 kr. i 2022 til 535.077 kr. i 2025 (+141 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 222 | 171 | 321 | 535 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 372 | 328 | 498 | 978 | +96 % | |
| Aktiver i alt | 372 | 359 | 532 | 1.012 | +90 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 171.461 kr. i 2022 til 635.723 kr. i 2025 (+271 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 171 | 137 | 296 | 636 | +115 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 200.089 kr. i 2022 til 375.919 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 200 | 223 | 236 | 376 | +59 % | |
| Passiver i alt | 372 | 359 | 532 | 1.012 | +90 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2022 til 3 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 1 | 3 | +200 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg