God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrebro 11, 9800 Hjørring · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 87,7 % | 101,5 % | 89,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 1 % | 0,5 % | 0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 57,3 % | 37,2 % | 32,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 153 % | 272,6 % | 271,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 57,3 % | 37,2 % | 32,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 42,7 % | 62,8 % | 67,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 12.492.424 kr. i 2021 til 12.562.636 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.492 | 12.984 | 14.017 | 15.617 | 12.563 | −20 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 12.294.906 kr. i 2021 til 12.310.123 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.295 | 12.726 | 13.823 | 15.453 | 12.310 | −20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 12.343.104 kr. i 2021 til 12.367.824 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.343 | 12.778 | 13.872 | 15.490 | 12.368 | −20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16.808 | 16.814 | 15.759 | 15.209 | 13.802 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.808 | 16.814 | 15.759 | 15.209 | 13.802 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 409 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | −64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 67 | 46 | 66 | +43 % | |
| Aktiver i alt | 17.829 | 17.489 | 15.826 | 15.255 | 13.867 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.716.282 kr. i 2021 til 4.549.285 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.716 | 8.194 | 9.066 | 5.681 | 4.549 | −20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 10.112.354 kr. i 2021 til 9.318.128 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.112 | 9.294 | 6.759 | 9.574 | 9.318 | −3 % | |
| Passiver i alt | 17.829 | 17.489 | 15.826 | 15.255 | 13.867 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
18 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring