Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Volderslevvej 7, 5260 Odense S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,2 % | -11,3 % | -22,4 % | -85 % | 21,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 45,2 % | 54,8 % | 84,5 % | 41,7 % | 24,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 33,9 % | 33,7 % | 32,2 % | -13,4 % | 7,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,6 % | -33,5 % | -69,7 % | 633 % | 280,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 33,9 % | 33,7 % | 32,2 % | -13,4 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 66,1 % | 66,3 % | 67,8 % | 113,4 % | 92,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,4 % | 6,7 % | 15,8 % | 5,6 % | 3,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -16.057 kr. i 2021 til -7.368 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | -14 | -11 | -9 | -7 | +16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -7 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.872 kr. i 2021 til 33.080 kr. i 2025 (+1052 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | -69 | -82 | -127 | 33 | +126 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 9.376 kr. i 2021 til 33.080 kr. i 2025 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | -65 | -79 | -135 | 33 | +125 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 531 | 364 | 150 | 84 | 117 | +40 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 531 | 364 | 150 | 84 | 117 | +40 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 32.144 kr. i 2021 til 5.407 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 25 | 38 | 10 | 5 | −46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 226 | 207 | 202 | 75 | 34 | −54 % | |
| Aktiver i alt | 757 | 571 | 353 | 159 | 152 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 257.078 kr. i 2021 til 11.787 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 257 | 193 | 113 | -21 | 12 | +155 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 500.366 kr. i 2021 til 139.869 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 500 | 378 | 239 | 180 | 140 | −22 % | |
| Passiver i alt | 757 | 571 | 353 | 159 | 152 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense