Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rådhusstræde 15, 1466 København K · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 24,4 % | -6,4 % | 24,6 % | 9,7 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 56,1 % | 54,2 % | 53,5 % | 67,4 % | 801,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,4 % | 61,2 % | 68,2 % | 70,8 % | 96,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 36,2 % | -10,4 % | 36 % | 13,7 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,4 % | 61,2 % | 68,2 % | 70,8 % | 96,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,6 % | 38,8 % | 31,8 % | 29,2 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 39 % | 36,6 % | 27,5 % | 54 % | 389,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -4.168 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -10 | -4 | -4 | -4 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 22.817 kr. i 2021 til 405 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | -13 | 31 | 13 | 0 | −97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 22.833 kr. i 2021 til 1.300 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | -6 | 32 | 14 | 1 | −91 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 76 | 74 | 109 | 117 | 77 | −35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 76 | 74 | 109 | 117 | 77 | −35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 11.915 kr. i 2021 til 15.596 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 13 | 11 | 23 | 16 | −32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17 | 20 | 22 | 29 | 32 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 94 | 93 | 131 | 146 | 109 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 63.005 kr. i 2021 til 104.650 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 57 | 89 | 103 | 105 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 30.536 kr. i 2021 til 4.000 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 36 | 42 | 43 | 4 | −91 % | |
| Passiver i alt | 94 | 93 | 131 | 146 | 109 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København