Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hasselkær 11, 2765 Smørum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 50,7 % | 24,3 % | -3,9 % | -5 % | -8,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 277,2 % | 162,5 % | 134,7 % | 96,8 % | 88,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 71,4 % | 44,7 % | 35,8 % | 15,3 % | 4,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 70,9 % | 54,4 % | -10,9 % | -32,6 % | -172,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -3.000 kr. | -2.800 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,4 % | 44,7 % | 35,8 % | 15,3 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,6 % | 55,3 % | 64,2 % | 84,7 % | 95,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 35,5 % | 26,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.000 kr. i 2021 til -7.325 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | 0 | -4 | -7 | −71 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.000 kr. i 2021 til -7.325 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | 0 | – | -7 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 97.000 kr. i 2021 til -23.015 kr. i 2025 (−124 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 96 | -11 | -12 | -23 | −93 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 97.664 kr. i 2021 til -21.431 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 96 | -12 | -11 | -21 | −94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 66.860 kr. i 2024 til 63.056 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 67 | 63 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 153 | 355 | 256 | 182 | 214 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 193 | 395 | 296 | 222 | 254 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 137.664 kr. i 2021 til 12.454 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 138 | 176 | 106 | 34 | 12 | −63 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 55.118 kr. i 2021 til 241.101 kr. i 2025 (+337 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 218 | 190 | 188 | 241 | +28 % | |
| Passiver i alt | 193 | 395 | 296 | 222 | 254 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal