Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Fruerhøjvej 66, 5464 Brenderup Fyn · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,3 | 1,2 | 1,4 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 16,8 % | 21,7 % | 16,8 % | 25,4 % | 24 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 122,7 % | 162,4 % | 185 % | 306,3 % | 178,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 30,9 % | 39,8 % | 47,8 % | 38,9 % | 40 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,2 % | 54,6 % | 35,2 % | 65,3 % | 59,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 207.635 kr. | 324.100 kr. | 314.750 kr. | 658.427 kr. | 611.063 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 30,9 % | 39,8 % | 47,8 % | 38,9 % | 40 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 69,1 % | 60,2 % | 52,2 % | 61,1 % | 60 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,2 % | 45,4 % | 53,1 % | 77,9 % | 48 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.119.649 kr. i 2022 til 2.015.542 kr. i 2026 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.120 | 1.297 | 1.437 | 2.023 | 2.016 | −0 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 912.014 kr. i 2022 til 1.404.479 kr. i 2026 (+54 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 912 | 973 | 1.122 | 1.364 | 1.404 | +3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 169.469 kr. i 2022 til 549.855 kr. i 2026 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 169 | 286 | 275 | 597 | 550 | −8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 166.467 kr. i 2022 til 569.183 kr. i 2026 (+242 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 166 | 283 | 273 | 590 | 569 | −4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 156.383 kr. i 2022 til 445.849 kr. i 2026 (+185 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 227 | 226 | 456 | 446 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 146 | 108 | 164 | 154 | 128 | −17 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 166 | 128 | 164 | 154 | 128 | −17 % | |
| Varebeholdninger | 338 | 214 | 200 | 315 | 372 | +18 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 19.910 kr. i 2022 til 465.869 kr. i 2026 (+2240 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 257 | 338 | 417 | 466 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 768 | 919 | 1.178 | 1.640 | 1.730 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 933 | 1.046 | 1.343 | 1.793 | 1.858 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 288.767 kr. i 2022 til 743.918 kr. i 2026 (+158 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 289 | 416 | 642 | 698 | 744 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 12.495 kr. i 2022 til 137.780 kr. i 2026 (+1003 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 51 | 49 | 549 | 138 | −75 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 625.613 kr. i 2022 til 970.535 kr. i 2026 (+55 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 626 | 566 | 637 | 535 | 971 | +81 % | |
| Passiver i alt | 933 | 1.046 | 1.343 | 1.793 | 1.858 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 3 kr. i 2022 til 4 kr. i 2026 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brenderup Fyn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart