Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Traps Allé 13, 2500 Valby · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9 % | 6,2 % | -1,8 % | 6,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 23 % | 17,4 % | 119,6 % | 124,4 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 50,2 % | 47,9 % | 50,3 % | 52,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 17,8 % | 12,9 % | -3,6 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 50,2 % | 47,9 % | 50,3 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 49,8 % | 52,1 % | 49,7 % | 47,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 20,9 % | 14,9 % | 1 % | 3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.398 kr. i 2022 til -9.056 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -5 | -6 | -11 | -9 | +16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -11.398 kr. i 2022 til -4.774 kr. i 2023 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -5 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -61.229 kr. i 2022 til 241.284 kr. i 2026 (+494 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -61 | 381 | 270 | -65 | 241 | +471 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -43.937 kr. i 2022 til 213.079 kr. i 2026 (+585 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -44 | 302 | 234 | -58 | 213 | +468 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.695 | 2.997 | 3.441 | 1.312 | 1.369 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.695 | 2.997 | 3.441 | 1.312 | 1.369 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 486.577 kr. i 2022 til 44.234 kr. i 2026 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 487 | 337 | 289 | 17 | 44 | +165 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 371 | 337 | 1.927 | 1.861 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 2.411 | 3.368 | 3.778 | 3.239 | 3.230 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.503.849 kr. i 2022 til 1.706.060 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.504 | 1.692 | 1.808 | 1.628 | 1.706 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 10.220 kr. i 2022 til 28.192 kr. i 2026 (+176 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 62 | 37 | 0 | 28 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 897.232 kr. i 2022 til 1.495.842 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 897 | 1.614 | 1.933 | 1.611 | 1.496 | −7 % | |
| Passiver i alt | 2.411 | 3.368 | 3.778 | 3.239 | 3.230 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København