Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Ribevej 26, 6780 Skærbæk · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,4 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 17,1 % | 22 % | 38,6 % | 36,1 % | 38,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 136,8 % | 142,5 % | 147,3 % | 134,1 % | 140,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | 31 % | 35,8 % | 51,9 % | 49,1 % | 52,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 55 % | 61,6 % | 74,4 % | 73,6 % | 73 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 704.895 kr. | 850.559 kr. | 1.275.764 kr. | 1.374.541 kr. | 1.445.020 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 31 % | 35,8 % | 51,9 % | 49,1 % | 52,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 69 % | 64,2 % | 48,1 % | 50,9 % | 47,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 39,9 % | 37,2 % | 78,6 % | 65,6 % | 76,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.734.050 kr. i 2022 til 3.784.073 kr. i 2026 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.734 | 2.930 | 3.285 | 3.609 | 3.784 | +5 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.029.155 kr. i 2022 til 2.339.053 kr. i 2026 (+15 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.029 | 2.080 | 2.009 | 2.234 | 2.339 | +5 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 691.518 kr. i 2022 til 1.369.679 kr. i 2026 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 692 | 826 | 1.244 | 1.348 | 1.370 | +2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 615.275 kr. i 2022 til 1.368.747 kr. i 2026 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 615 | 806 | 1.418 | 1.395 | 1.369 | −2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 478.418 kr. i 2022 til 1.061.847 kr. i 2026 (+122 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 478 | 628 | 1.137 | 1.091 | 1.062 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 21 | 104 | 430 | 531 | 497 | −6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 138 | 138 | 428 | 428 | 428 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 158 | 242 | 858 | 959 | 925 | −4 % | |
| Varebeholdninger | 1.408 | 1.174 | 435 | 253 | 202 | −20 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 771.008 kr. i 2022 til 986.600 kr. i 2026 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 771 | 680 | 1.116 | 1.008 | 987 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.645 | 2.607 | 2.091 | 2.062 | 1.822 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 2.803 | 2.848 | 2.949 | 3.021 | 2.747 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 870.418 kr. i 2022 til 1.453.847 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 870 | 1.020 | 1.529 | 1.483 | 1.454 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.932.987 kr. i 2022 til 1.293.178 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.933 | 1.829 | 1.420 | 1.538 | 1.293 | −16 % | |
| Passiver i alt | 2.803 | 2.848 | 2.949 | 3.021 | 2.747 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skærbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder