Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ndr. Fabriksvej 21A, 8722 Hedensted · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,1 | 6,3 | 6,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -2,5 % | -2,9 % | -2,9 % | 1,6 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 25,5 % | 6,4 % | 6 % | 7,4 % | 5,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 1,6 % | -2,7 % | -5,4 % | -3,8 % | -2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -158,2 % | 107,5 % | 53,5 % | -42 % | -87,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 297.224 kr. | 739.009 kr. | 751.245 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 1,6 % | -2,7 % | -5,4 % | -3,8 % | -2,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 98,4 % | 102,7 % | 105,4 % | 103,8 % | 102,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,2 % | 0,3 % | 2,8 % | 5,2 % | 4,7 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -20.880 kr. i 2021 til 751.245 kr. i 2025 (+3698 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -75 | 297 | 739 | 751 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -20.880 kr. i 2021 til 631.333 kr. i 2025 (+3124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -75 | 156 | 621 | 631 | +2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -25.590 kr. i 2021 til 187.007 kr. i 2025 (+831 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -283 | -303 | 169 | 187 | +11 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -24.507 kr. i 2021 til 145.865 kr. i 2025 (+695 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | -222 | -237 | 131 | 146 | +11 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 734 | 7.040 | 7.921 | 7.918 | 7.851 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 734 | 7.040 | 7.921 | 7.918 | 7.851 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 233.022 kr. i 2021 til 193.977 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 233 | 24 | 115 | 219 | 194 | −11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 246 | 496 | 249 | 310 | 243 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 979 | 7.537 | 8.170 | 8.228 | 8.095 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 15.493 kr. i 2021 til -166.710 kr. i 2025 (−1176 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | -207 | -444 | -313 | -167 | +47 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.429.880 kr. i 2023 til 4.162.167 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 4.430 | 4.363 | 4.162 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 964.000 kr. i 2021 til 4.099.234 kr. i 2025 (+325 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 964 | 7.743 | 4.184 | 4.177 | 4.099 | −2 % | |
| Passiver i alt | 979 | 7.537 | 8.170 | 8.228 | 8.095 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted