Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Thorvaldsensvej 8, 1871 Frederiksberg C · Levering af andre serviceydelser i forbindelse med kunstnerisk skaben og scenekunst i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 32 % | 2,2 % | 10 % | -3,1 % | 16,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 306,3 % | 179,1 % | 179,2 % | 216,2 % | 291 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 68 % | 45,1 % | 46 % | 53,7 % | 65,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 47,1 % | 4,8 % | 21,8 % | -5,7 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 68 % | 45,1 % | 46 % | 53,7 % | 65,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32 % | 54,9 % | 54 % | 46,3 % | 34,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 215,5 % | 26,3 % | 39,6 % | 93,9 % | 92,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.345.277 kr. i 2021 til 560.740 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.345 | 1.517 | 1.181 | 704 | 561 | −20 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.038.732 kr. i 2021 til 491.345 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.039 | 1.488 | 1.088 | 704 | 491 | −30 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 57.824 kr. i 2023 til 69.395 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 58 | -11 | 69 | +706 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 301.502 kr. i 2021 til 70.259 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 302 | 23 | 59 | -11 | 70 | +731 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 234.622 kr. i 2021 til 54.496 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | 16 | 46 | -9 | 54 | +703 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 14 | 14 | 15 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 14 | 14 | 15 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 505.699 kr. i 2021 til 103.377 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 506 | 110 | 98 | 128 | 103 | −19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 719 | 745 | 446 | 294 | 324 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 732 | 759 | 461 | 294 | 324 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 497.622 kr. i 2021 til 212.480 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 498 | 343 | 212 | 158 | 212 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 234.692 kr. i 2021 til 111.246 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 416 | 249 | 136 | 111 | −18 % | |
| Passiver i alt | 732 | 759 | 461 | 294 | 324 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 5 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg