Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønnegade 2, 7300 Jelling · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -97,2 % | -27,7 % | -7,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,5 % | 99,8 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -97,6 % | -27,8 % | -7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,5 % | 99,8 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,5 % | 0,2 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 6,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -675.921 kr. i 2021 til -249.571 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -676 | -1.798 | 312 | -264 | -250 | +5 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 490.063 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 490 | 390 | 89 | 14 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.165.984 kr. i 2021 til -249.571 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.166 | -2.187 | 222 | -278 | -250 | +10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -594.379 kr. i 2021 til -861.263 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -594 | -2.029 | -15.893 | -3.512 | -861 | +75 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -594.379 kr. i 2021 til -861.263 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -594 | -2.029 | -15.893 | -3.512 | -861 | +75 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25.190 | 25.303 | 13.217 | 11.020 | 11.031 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 25.190 | 25.303 | 13.217 | 11.020 | 11.031 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 985.078 kr. i 2021 til 5.210 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 985 | 4.137 | 1.826 | 826 | 5 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.139 | 1.652 | 835 | −49 % | |
| Aktiver i alt | 34.600 | 32.534 | 16.355 | 12.672 | 11.866 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 34.433.436 kr. i 2021 til 11.785.353 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34.433 | 32.291 | 16.280 | 12.647 | 11.785 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 166.643 kr. i 2021 til 80.659 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 243 | 75 | 25 | 81 | +221 % | |
| Passiver i alt | 34.600 | 32.534 | 16.355 | 12.672 | 11.866 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jelling — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.