Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sintrupvej 71B, 8220 Brabrand · Anden udgivelse af software
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0 | — | 0,8 | 1,4 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -51,7 % | — | -6 % | 14,2 % | -71,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 158 % | — | 121,6 % | 195,4 % | 128,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 41,4 % | — | 32,3 % | 50 % | 14,5 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -124,9 % | — | -18,6 % | 28,4 % | -492,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -6.012.681 kr. | — | 1.106.392 kr. | 3.600.412 kr. | -1.726.088 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -6,4 % | — | 10,8 % | 39,7 % | 14,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,6 % | — | 67,7 % | 50 % | 85,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,7 % | — | 11,5 % | 38,9 % | 20 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 399.621 kr. i 2021 til 5.686.139 kr. i 2025 (+1323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 400 | 2.507 | 4.671 | 7.209 | 5.686 | −21 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.412.302 kr. i 2021 til 7.412.227 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.412 | 7.691 | 3.564 | 3.608 | 7.412 | +105 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.428.621 kr. i 2021 til -2.950.666 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8.429 | -7.944 | -1.013 | 2.014 | -2.951 | −246 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -8.836.512 kr. i 2021 til -2.939.188 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8.837 | -8.281 | -971 | 2.048 | -2.939 | −244 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -6.808.979 kr. i 2021 til -4.669.018 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6.809 | -6.459 | -749 | 1.597 | -4.669 | −392 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 6.294 | 4.709 | 2.674 | 1.164 | 0 | −100 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 90 | 168 | 84 | 61 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 95 | 99 | 105 | 107 | 109 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.480 | 4.977 | 2.863 | 1.332 | 109 | −92 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.045.853 kr. i 2021 til 992.751 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.046 | 757 | 906 | 1.968 | 993 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.678 | 7.887 | 9.572 | 9.892 | 6.412 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 13.158 | 12.863 | 12.434 | 11.223 | 6.521 | −42 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.453.321 kr. i 2021 til 947.599 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.453 | 4.768 | 4.019 | 5.617 | 948 | −83 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.478.273 kr. i 2021 til 597.216 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.478 | 543 | 543 | 543 | 597 | +10 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.226.117 kr. i 2021 til 4.976.141 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.226 | 7.552 | 7.872 | 5.063 | 4.976 | −2 % | |
| Passiver i alt | 13.158 | 12.863 | 12.434 | 11.223 | 6.521 | −42 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 10 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 9 | 6 | 5 | 5 | 0 % | |
22 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brabrand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus