Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bülowsgade 34, 8000 Aarhus C · Fremstilling af elektronik til husholdninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -5,9 % | -2,4 % | -3,2 % | -4,4 % | -4,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 26,6 % | 18,6 % | 14,8 % | 14,3 % | 12,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 0,2 % | -2,2 % | -5,1 % | -9,4 % | -13,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | <999 % | 108,9 % | 61,3 % | 46,8 % | 32,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -73,2 % | -83,2 % | -89,6 % | -93,7 % | -98,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,8 % | 102,2 % | 105,1 % | 109,4 % | 113,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 12,8 % | 8 % | 4 % | 2,6 % | 1,1 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -19.381 kr. i 2021 til -12.572 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -4 | -8 | -14 | -13 | +7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -25.705 kr. i 2021 til -21.654 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -10 | -15 | -21 | -22 | −4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -20.050 kr. i 2021 til -16.890 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | -8 | -11 | -16 | -17 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 249 | 258 | 304 | 313 | 337 | +8 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 249 | 258 | 304 | 313 | 337 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 43.256 kr. i 2021 til 4.831 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43 | 26 | 15 | 11 | 5 | −55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 90 | 61 | 56 | 58 | 57 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 340 | 319 | 359 | 371 | 394 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 639 kr. i 2021 til -51.662 kr. i 2025 (−8185 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | -7 | -19 | -35 | -52 | −49 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 338.888 kr. i 2021 til 445.968 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 339 | 326 | 378 | 405 | 446 | +10 % | |
| Passiver i alt | 340 | 319 | 359 | 371 | 394 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus