Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hulsøvang 27, 2960 Rungsted Kyst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,3 % | 7,3 % | 2,2 % | 7,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 219,8 % | 72,4 % | 73,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 2,6 % | 8,1 % | 7,9 % | 12,5 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 89,7 % | 89,7 % | 27,6 % | 61,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 2,6 % | 8,1 % | 7,9 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 97,4 % | 91,9 % | 92,1 % | 87,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 164,6 % | 3,1 % | 0,1 % | 5,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -20.170 kr. i 2022 til -35.421 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -20 | -30 | -35 | -35 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 428.937 kr. i 2024 til 1.732.471 kr. i 2025 (+304 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 429 | 1.732 | +304 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 436.277 kr. i 2022 til 1.732.471 kr. i 2025 (+297 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 436 | 1.306 | 425 | 1.732 | +308 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 17.788 | 16.231 | 17.176 | 20.173 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 17.788 | 16.231 | 17.176 | 20.173 | +17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 24.690 kr. i 2022 til 179.547 kr. i 2025 (+627 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 25 | 2 | 180 | +9165 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.025 | 1.774 | 2.355 | 2.391 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 18.813 | 18.005 | 19.531 | 22.564 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 486.277 kr. i 2022 til 2.816.627 kr. i 2025 (+479 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 486 | 1.457 | 1.537 | 2.817 | +83 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 18.311.282 kr. i 2022 til 14.740.672 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.311 | 15.741 | 14.741 | 14.741 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.000 kr. i 2022 til 3.234.976 kr. i 2025 (+21467 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 807 | 3.253 | 3.235 | −1 % | |
| Passiver i alt | 18.813 | 18.005 | 19.531 | 22.564 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rungsted Kyst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm