Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Juelsbjergvej 2, 5771 Stenstrup · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5 % | 1 % | 0,6 % | 11,9 % | 10,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 217,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 53,4 % | 55,4 % | 50,5 % | 61,6 % | 61,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,3 % | 1,8 % | 1,2 % | 19,4 % | 17,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 272.234 kr. | 141.971 kr. | 144.201 kr. | 435.249 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 53,4 % | 55,4 % | 50,5 % | 61,6 % | 61,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 46,6 % | 44,6 % | 49,5 % | 38,4 % | 38,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 134,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.501.070 kr. i 2021 til 3.877.182 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.501 | 2.259 | 2.966 | 3.114 | 3.877 | +24 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.228.836 kr. i 2021 til 3.341.012 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.229 | 2.117 | 2.822 | 2.679 | 3.341 | +25 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 126.754 kr. i 2021 til 295.716 kr. i 2024 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 127 | -13 | 15 | 296 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 125.254 kr. i 2021 til 388.433 kr. i 2025 (+210 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 20 | 19 | 345 | 388 | +13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 101.086 kr. i 2021 til 300.599 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 19 | 14 | 268 | 301 | +12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 414 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 507 | 423 | 359 | 369 | 444 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 212 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.109.614 kr. i 2021 til 1.427.576 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.110 | 1.026 | 1.084 | 1.172 | 1.428 | +22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.521 | 1.566 | 1.852 | 1.878 | 2.301 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 2.028 | 1.989 | 2.211 | 2.246 | 2.745 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.083.303 kr. i 2021 til 1.685.221 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.083 | 1.103 | 1.116 | 1.385 | 1.685 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 1.060 | – | |
| Passiver i alt | 2.028 | 1.989 | 2.211 | 2.246 | 2.745 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 6 kr. i 2021 til 7 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 6 | 8 | 7 | 7 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stenstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg