Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lærkevej 8, 3700 Rønne · Drift af portaler til internettet
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 20 % | -19,7 % | 83,8 % | 82,7 % | 55,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 606,1 % | 143,6 % | 242,8 % | 312,4 % | 490,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 83,5 % | 30,4 % | 58,8 % | 68 % | 79,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,9 % | -65 % | 142,4 % | 121,7 % | 69,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,5 % | 30,4 % | 58,8 % | 68 % | 79,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,5 % | 69,6 % | 41,2 % | 32 % | 20,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 572,1 % | 124,8 % | 228,5 % | 297 % | 473,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 31.339 kr. i 2021 til 153.351 kr. i 2025 (+389 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | -50 | 338 | 304 | 153 | −50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 31.339 kr. i 2021 til 337.936 kr. i 2023 (+978 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | -50 | 338 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 30.571 kr. i 2021 til 147.700 kr. i 2025 (+383 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | -50 | 338 | 299 | 148 | −51 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 23.846 kr. i 2021 til 113.974 kr. i 2025 (+378 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | -39 | 263 | 232 | 114 | −51 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 112.626 kr. i 2021 til 199.755 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 113 | 173 | 296 | 267 | 200 | −25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 119 | 199 | 314 | 281 | 207 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 119 | 199 | 314 | 281 | 207 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 99.622 kr. i 2021 til 164.752 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 60 | 185 | 191 | 165 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 19.685 kr. i 2021 til 42.172 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 138 | 130 | 90 | 42 | −53 % | |
| Passiver i alt | 119 | 199 | 314 | 281 | 207 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønne — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune