God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Svanekevej 1A, 3700 Rønne · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,2 % | 4,4 % | 6 % | 2,9 % | 6,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 15,4 % | 25,5 % | 32,4 % | 29,8 % | 79,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 24 % | 30,9 % | 40,3 % | 43,8 % | 55,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,2 % | 14,4 % | 14,8 % | 6,5 % | 12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 24 % | 30,9 % | 40,3 % | 43,8 % | 55,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76 % | 69,1 % | 59,7 % | 56,2 % | 44,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,8 % | 9,1 % | 6,7 % | 3,6 % | 40,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 322.375 kr. i 2021 til 507.944 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 322 | 357 | 436 | 300 | 508 | +69 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 322.375 kr. i 2021 til 457.270 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 322 | 357 | 436 | 277 | 457 | +65 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 259.380 kr. i 2021 til 383.978 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 259 | 300 | 366 | 194 | 384 | +98 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 201.495 kr. i 2021 til 320.310 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 201 | 257 | 311 | 146 | 320 | +119 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.920 | 5.216 | 4.743 | 4.743 | 4.003 | −16 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.920 | 5.216 | 4.743 | 4.743 | 4.003 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 81.837 kr. i 2021 til 324.852 kr. i 2025 (+297 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 82 | 199 | 94 | 45 | 325 | +617 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 454 | 558 | 454 | 379 | 643 | +69 % | |
| Aktiver i alt | 6.373 | 5.774 | 5.197 | 5.122 | 4.646 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.527.205 kr. i 2021 til 2.561.707 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.527 | 1.784 | 2.095 | 2.241 | 2.562 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.895.740 kr. i 2021 til 1.278.468 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.896 | 1.799 | 1.703 | 1.607 | 1.278 | −20 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.950.434 kr. i 2021 til 805.722 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.950 | 2.191 | 1.399 | 1.274 | 806 | −37 % | |
| Passiver i alt | 6.373 | 5.774 | 5.197 | 5.122 | 4.646 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønne — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune