Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bernstorffsvej 35, 2900 Hellerup · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 65,2 | — | -5,9 | 0,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,3 % | -15,8 % | -33 % | -8 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 459,9 % | 670 % | 908,5 % | 245,2 % | 203,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,3 % | 85,1 % | 89 % | 59,2 % | 54,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 32,3 % | -18,6 % | -37,1 % | -13,5 % | 6,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 165.011 kr. | -69.391 kr. | -157.613 kr. | -77.253 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,3 % | 85,1 % | 89 % | 59,2 % | 54,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,7 % | 14,9 % | 11 % | 40,8 % | 45,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 114,5 % | 133,6 % | 44,2 % | 60,3 % | 128,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 167.582 kr. i 2021 til -46.584 kr. i 2025 (−128 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 168 | -69 | -135 | 12 | -47 | −479 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.571 kr. i 2021 til 27.000 kr. i 2025 (+950 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 0 | 23 | 90 | 27 | −70 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 165.011 kr. i 2021 til -73.584 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | -69 | -158 | -77 | -74 | +5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 209.196 kr. i 2021 til 16.450 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 209 | -99 | -147 | -37 | 16 | +145 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 163.072 kr. i 2021 til 16.450 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | -79 | -115 | -37 | 16 | +145 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 | +659900 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 33 | +659900 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 160.765 kr. i 2021 til 274.544 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 161 | 100 | 17 | 114 | 275 | +141 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 646 | 501 | 349 | 462 | 434 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 646 | 501 | 349 | 462 | 467 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 505.153 kr. i 2021 til 253.478 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 505 | 426 | 311 | 274 | 253 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 140.369 kr. i 2021 til 213.705 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 140 | 75 | 38 | 189 | 214 | +13 % | |
| Passiver i alt | 646 | 501 | 349 | 462 | 467 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte