Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Constantin Hansens Gade 21, 1799 København V · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 35,6 % | -9,7 % | -42,1 % | -6,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 373 % | 98,2 % | 15,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,1 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 35,7 % | -9,7 % | -42,5 % | -6,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,1 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,1 % | 0,9 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 279,2 % | 93,7 % | 4,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.722 kr. i 2021 til 2.095.684 kr. i 2022 (+36725 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 2.096 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -46.153 kr. i 2021 til -250.627 kr. i 2025 (−443 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -46 | 2.096 | -516 | -1.584 | -251 | +84 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.565.086 kr. i 2021 til -250.627 kr. i 2025 (−107 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.565 | 2.079 | -516 | -1.584 | -251 | +84 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.565.086 kr. i 2021 til -250.627 kr. i 2025 (−107 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.565 | 2.079 | -516 | -1.584 | -251 | +84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.315 | 5.763 | 5.297 | 3.727 | 3.893 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.315 | 5.763 | 5.297 | 3.727 | 3.893 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 459 kr. i 2021 til 639 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 68 | 14 | 33 | 1 | −98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | – | 19 | 34 | 2 | −94 % | |
| Aktiver i alt | 4.317 | 5.832 | 5.316 | 3.762 | 3.896 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.041.293 kr. i 2021 til 3.881.258 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.041 | 5.827 | 5.311 | 3.727 | 3.881 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 270.264 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 270 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2021 til 14.322 kr. i 2025 (+186 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 5 | 35 | 14 | −59 % | |
| Passiver i alt | 4.317 | 5.832 | 5.316 | 3.762 | 3.896 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København