Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Slotsherrensvej 215, 2610 Rødovre · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,4 % | 4,7 % | -2,7 % | -23,1 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 21,8 % | 24,6 % | 16,6 % | 13,5 % | 22,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 46,5 % | 49,1 % | 46,8 % | 34,4 % | 31,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 45,9 % | 9,6 % | -5,8 % | -67,2 % | -4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,5 % | 49,1 % | 46,8 % | 34,4 % | 31,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,5 % | 50,9 % | 53,2 % | 65,6 % | 68,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,3 % | 24,6 % | 6,6 % | 2,5 % | 19,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -117.550 kr. i 2022 til 14.016 kr. i 2026 (+112 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -118 | -126 | -107 | -227 | 14 | +106 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.732.450 kr. i 2022 til 14.016 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.732 | 74 | -107 | -1.427 | 14 | +101 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.678.182 kr. i 2022 til -96.481 kr. i 2026 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.678 | 386 | -220 | -1.536 | -96 | +94 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.308.982 kr. i 2022 til -75.255 kr. i 2026 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.309 | 301 | -172 | -1.198 | -75 | +94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.000 | 6.200 | 6.200 | 5.000 | 5.000 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.000 | 6.200 | 6.200 | 5.000 | 5.000 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 89.906 kr. i 2022 til 321.195 kr. i 2026 (+257 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 90 | 224 | 70 | 35 | 321 | +819 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 128 | 224 | 176 | 185 | 371 | +101 % | |
| Aktiver i alt | 6.128 | 6.424 | 6.376 | 5.185 | 5.371 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.852.417 kr. i 2022 til 1.708.827 kr. i 2026 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.852 | 3.154 | 2.982 | 1.784 | 1.709 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.860.142 kr. i 2022 til 1.268.730 kr. i 2026 (−32 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.860 | 1.460 | 1.404 | 1.334 | 1.269 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 587.518 kr. i 2022 til 1.670.939 kr. i 2026 (+184 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 588 | 910 | 1.062 | 1.373 | 1.671 | +22 % | |
| Passiver i alt | 6.128 | 6.424 | 6.376 | 5.185 | 5.371 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre