Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Njalsgade 23C, 2300 København S · Detailhandel med boligtekstiler, belysnings- og husholdningsartikler i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2 | 5,5 | 1,6 | 2,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 59,1 % | 17,1 % | 33,7 % | 6 % | 14,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 207,2 % | 152,1 % | 151,4 % | 137,4 % | 168 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 52 % | 35,6 % | 35,3 % | 29,8 % | 41,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 113,7 % | 48 % | 95,5 % | 20,2 % | 34,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.544.434 kr. | 14.251.845 kr. | 2.950.558 kr. | 6.495.363 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 52 % | 35,6 % | 35,3 % | 29,8 % | 41,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48 % | 64,4 % | 64,7 % | 70,2 % | 58,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 149,9 % | 81 % | 95,4 % | 62,8 % | 72,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.191.489 kr. i 2021 til 11.380.292 kr. i 2025 (+419 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.191 | 2.761 | 17.419 | 7.408 | 11.380 | +54 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 690.246 kr. i 2021 til 4.884.929 kr. i 2025 (+608 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 690 | 1.217 | 3.167 | 4.457 | 4.885 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.501.243 kr. i 2021 til 6.375.628 kr. i 2025 (+325 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.501 | 1.365 | 14.241 | 2.904 | 6.376 | +120 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.495.802 kr. i 2021 til 6.319.596 kr. i 2025 (+322 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.496 | 1.314 | 14.165 | 2.532 | 6.320 | +150 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.194.784 kr. i 2021 til 4.898.042 kr. i 2025 (+310 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.195 | 970 | 11.009 | 1.870 | 4.898 | +162 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 322 | 487 | 368 | −25 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9 | 120 | 348 | 659 | 410 | −38 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9 | 120 | 670 | 1.146 | 778 | −32 % | |
| Varebeholdninger | 60 | 1.191 | 6.089 | 10.944 | 10.604 | −3 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.457.011 kr. i 2021 til 14.158.755 kr. i 2025 (+872 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.457 | 2.956 | 20.162 | 13.675 | 14.159 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.013 | 5.552 | 32.001 | 29.907 | 32.944 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 2.023 | 5.672 | 32.671 | 31.053 | 33.722 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.050.777 kr. i 2021 til 14.089.814 kr. i 2025 (+1241 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.051 | 2.021 | 11.529 | 9.259 | 14.090 | +52 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 971.749 kr. i 2021 til 19.607.973 kr. i 2025 (+1918 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 972 | 3.651 | 21.142 | 21.763 | 19.608 | −10 % | |
| Passiver i alt | 2.023 | 5.672 | 32.671 | 31.053 | 33.722 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 3 kr. i 2021 til 11 kr. i 2025 (+267 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 4 | 6 | 11 | 11 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København