Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fuglevadsvej 34, 2800 Kongens Lyngby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -9,9 % | -7,2 % | -4,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 2,9 % | 2,5 % | 1,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | -1,4 % | -8,3 % | -9,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 701,2 % | 86,6 % | 50,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -1,4 % | -8,3 % | -9,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 101,4 % | 108,3 % | 109,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 0,4 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.230 kr. i 2021 til -7.500 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -17 | -12 | -8 | -8 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.392 kr. i 2024 til -7.500 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -8 | -8 | +11 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | -20 | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -10.328 kr. i 2021 til -19.789 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -21 | -18 | -17 | -20 | −16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 131 | 131 | 181 | 231 | 396 | +72 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 131 | 131 | 181 | 231 | 396 | +72 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 721 kr. i 2021 til 1.384 kr. i 2025 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6 | 6 | 5 | 6 | 7 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 137 | 136 | 186 | 237 | 403 | +70 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 36.668 kr. i 2021 til -39.496 kr. i 2025 (−208 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 16 | -3 | -20 | -39 | −100 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 100.134 kr. i 2021 til 442.634 kr. i 2025 (+342 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 100 | 120 | 189 | 257 | 443 | +72 % | |
| Passiver i alt | 137 | 136 | 186 | 237 | 403 | +70 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk