Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrebrogade 34, 8000 Aarhus C · Administration af fast ejendom på kontraktbasis
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 13,3 % | 18,2 % | 36,3 % | 36,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 294,8 % | 326,4 % | 219,2 % | 248,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 68,4 % | 70,7 % | 58 % | 61,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 19,5 % | 25,8 % | 62,6 % | 60,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 676.266 kr. | 1.092.463 kr. | 1.286.726 kr. | 2.066.295 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 68,4 % | 70,7 % | 58 % | 61,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 31,6 % | 29,3 % | 42 % | 38,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 81,8 % | 197,7 % | 127,6 % | 80,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.865.382 kr. i 2021 til 5.009.098 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.865 | 3.236 | 3.693 | 4.261 | 5.009 | +18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.373.549 kr. i 2021 til 2.942.803 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.374 | 2.560 | 2.601 | 2.974 | 2.943 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 386.040 kr. i 2021 til 2.012.821 kr. i 2025 (+421 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 386 | 580 | 1.004 | 1.211 | 2.013 | +66 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 374.885 kr. i 2021 til 2.030.222 kr. i 2025 (+442 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 375 | 574 | 1.016 | 1.234 | 2.030 | +65 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 290.562 kr. i 2021 til 1.560.835 kr. i 2025 (+437 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 291 | 444 | 791 | 955 | 1.561 | +63 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 372 | 276 | 269 | 246 | 192 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 372 | 276 | 269 | 246 | 192 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 820.661 kr. i 2021 til 1.313.287 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 821 | 847 | 2.469 | 1.387 | 1.313 | −5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.493 | 3.056 | 4.075 | 2.383 | 4.042 | +70 % | |
| Aktiver i alt | 2.865 | 3.331 | 4.343 | 2.629 | 4.234 | +61 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.834.701 kr. i 2021 til 2.585.922 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.835 | 2.279 | 3.070 | 1.525 | 2.586 | +70 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.011.942 kr. i 2021 til 1.628.655 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.012 | 1.037 | 1.248 | 1.087 | 1.629 | +50 % | |
| Passiver i alt | 2.865 | 3.331 | 4.343 | 2.629 | 4.234 | +61 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 6 | 6 | 5 | 7 | 6 | −14 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus