Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bæktoftvej 4, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,7 % | 91,8 % | 15,5 % | 56,4 % | -77 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,7 % | 98,3 % | 98 % | 98,7 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,5 % | 93,4 % | 15,8 % | 57,1 % | -79,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,7 % | 98,3 % | 98 % | 98,7 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,3 % | 1,7 % | 2 % | 1,3 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.920 kr. i 2021 til -6.650 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -5 | -5 | -5 | -7 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.243 kr. i 2021 til -152.141 kr. i 2025 (−1249 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 258 | 36 | 234 | -152 | −165 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 14.455 kr. i 2021 til -152.708 kr. i 2025 (−1156 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 259 | 37 | 235 | -153 | −165 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 65 | 231 | 165 | 28 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 65 | 231 | 165 | 28 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.212 kr. i 2021 til 121.841 kr. i 2025 (+9953 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 50 | 72 | 204 | 122 | −40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 52 | 75 | 390 | 198 | −49 % | |
| Aktiver i alt | 67 | 282 | 241 | 417 | 198 | −52 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 54.455 kr. i 2021 til 191.773 kr. i 2025 (+252 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 54 | 278 | 236 | 412 | 192 | −53 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.209 kr. i 2021 til 6.660 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 5 | 5 | 5 | 7 | +26 % | |
| Passiver i alt | 67 | 282 | 241 | 417 | 198 | −52 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning