Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Knudmoseparken 59, 7400 Herning · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 10,8 % | 17 % | -0,3 % | 10,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98 % | 100 % | 99,8 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11 % | 17 % | -0,3 % | 10,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98 % | 100 % | 99,8 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2 % | 0 % | 0,2 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.776 kr. i 2021 til -94.102 kr. i 2025 (−773 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -10 | -39 | -19 | -94 | −393 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 292 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.776 kr. i 2021 til -385.933 kr. i 2025 (−3481 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -10 | -39 | – | -386 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.233.927 kr. i 2021 til 2.396.347 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.234 | 2.037 | 3.765 | 387 | 2.396 | +519 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.184.163 kr. i 2021 til 2.286.215 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.184 | 2.026 | 3.747 | -57 | 2.286 | +4099 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 95 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.573 | 6.542 | 2.252 | 1.157 | 1.385 | +20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.573 | 6.542 | 2.252 | 1.157 | 1.480 | +28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 410.662 kr. i 2021 til 1.041.727 kr. i 2025 (+154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 411 | 3.060 | 3.689 | 1.374 | 1.042 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.202 | 12.189 | 19.739 | 20.305 | 21.241 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 16.775 | 18.731 | 21.991 | 21.462 | 22.721 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.445.371 kr. i 2021 til 22.714.920 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.445 | 18.357 | 21.986 | 21.429 | 22.715 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 329.698 kr. i 2021 til 6.426 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 330 | 297 | 5 | 33 | 6 | −80 % | |
| Passiver i alt | 16.775 | 18.731 | 21.991 | 21.462 | 22.721 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning