Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Thorsvej 102, 7200 Grindsted · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,1 | 3,8 | 2,6 | 9,4 | 8,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,4 % | 2,6 % | 0,9 % | 2,6 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,2 % | 1,4 % | 1,4 % | 2 % | 24,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 16,9 % | 20,3 % | 20,6 % | 14,3 % | 36,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,9 % | 13 % | 4,3 % | 17,8 % | 9,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 953.285 kr. | 1.418.006 kr. | 1.172.986 kr. | 2.194.167 kr. | 2.373.613 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 16,9 % | 20,3 % | 20,6 % | 14,3 % | 36,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 83,1 % | 79,7 % | 79,4 % | 85,7 % | 63,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,7 % | 0 % | 1,4 % | 22 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.054.023 kr. i 2022 til 2.484.812 kr. i 2026 (+136 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.054 | 1.477 | 1.379 | 2.275 | 2.485 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 100.738 kr. i 2022 til 111.199 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 59 | 206 | 81 | 111 | +37 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 713.350 kr. i 2022 til 2.182.340 kr. i 2026 (+206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 713 | 1.090 | 849 | 2.034 | 2.182 | +7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 552.900 kr. i 2022 til 1.445.924 kr. i 2026 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 553 | 596 | 206 | 1.033 | 1.446 | +40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 432.131 kr. i 2022 til 1.122.930 kr. i 2026 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 432 | 463 | 159 | 805 | 1.123 | +40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 17.664 | 17.532 | 17.957 | 31.376 | 31.776 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 17.664 | 17.532 | 17.957 | 31.376 | 31.776 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 23.546 kr. i 2023 til 374.995 kr. i 2026 (+1493 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 24 | 0 | 104 | 375 | +260 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 622 | 49 | 61 | 157 | 422 | +169 % | |
| Aktiver i alt | 18.286 | 17.581 | 18.018 | 31.533 | 32.198 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.097.746 kr. i 2022 til 11.885.502 kr. i 2026 (+284 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.098 | 3.561 | 3.719 | 4.524 | 11.886 | +163 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 6.954.574 kr. i 2022 til 17.545.243 kr. i 2026 (+152 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.955 | 9.714 | 9.229 | 18.356 | 17.545 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 7.595.236 kr. i 2022 til 1.700.966 kr. i 2026 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.595 | 3.564 | 4.248 | 7.707 | 1.701 | −78 % | |
| Passiver i alt | 18.286 | 17.581 | 18.018 | 31.533 | 32.198 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Grindsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Billund