Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kildedalsvej 24, 4684 Holmegaard · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,2 | 0,6 | 0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 5,6 % | 5,4 % | -2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,4 % | 98,3 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5,6 % | 5,5 % | -2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -235.183 kr. | -103.703 kr. | -362.025 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,4 % | 98,3 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,6 % | 1,7 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 66.991 kr. i 2021 til 217 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 35 | 68 | 264 | 0 | −100 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 225.017 kr. i 2021 til 362.242 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 225 | 233 | 303 | 367 | 362 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -206.271 kr. i 2021 til -396.569 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -206 | -245 | -282 | -151 | -397 | −163 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 999.940 kr. i 2021 til -510.775 kr. i 2025 (−151 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.000 | -1.467 | 1.715 | 1.743 | -511 | −129 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 763.029 kr. i 2021 til -472.985 kr. i 2025 (−162 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 763 | -1.154 | 1.321 | 1.357 | -473 | −135 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.305 | 3.258 | 3.211 | 2.528 | 2.493 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.178 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.305 | 3.258 | 3.211 | 2.528 | 3.671 | +45 % | |
| Varebeholdninger | 85 | 85 | 85 | 85 | 85 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.134.859 kr. i 2021 til 6.736.208 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.135 | 6.859 | 7.819 | 8.581 | 6.736 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.238 | 19.010 | 20.396 | 22.740 | 19.268 | −15 % | |
| Aktiver i alt | 23.543 | 22.269 | 23.607 | 25.267 | 22.939 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 23.304.574 kr. i 2021 til 22.854.634 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23.305 | 22.150 | 23.471 | 24.828 | 22.855 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 128.244 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 128 | 0 | 7 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 110.647 kr. i 2021 til 84.321 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 118 | 130 | 440 | 84 | −81 % | |
| Passiver i alt | 23.543 | 22.269 | 23.607 | 25.267 | 22.939 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holmegaard — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved