Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rendsagervej 133, 2625 Vallensbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -8,9 % | 36,3 % | 36,5 % | 7,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0 % | 82,8 % | 364,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96 % | 84,1 % | 87,5 % | 96,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -9,3 % | 43,2 % | 41,7 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96 % | 84,1 % | 87,5 % | 96,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4 % | 15,9 % | 12,5 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 7,1 % | 4 % | 28,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -4.000 kr. i 2022 til -3.590 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -4 | -2 | -3 | -4 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -4.000 kr. i 2022 til -3.590 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -4 | -2 | -3 | -4 | −24 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 70.611 kr. i 2021 til 11.960 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | -10 | 78 | 86 | 12 | −86 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 70.611 kr. i 2021 til 12.279 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | -10 | 78 | 86 | 12 | −86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 112 | 108 | 188 | 129 | 56 | −57 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 112 | 108 | 188 | 129 | 56 | −57 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 85 kr. i 2021 til 1.719 kr. i 2025 (+1922 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | +47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 29 | 108 | 103 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 112 | 108 | 216 | 237 | 158 | −33 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 110.611 kr. i 2021 til 152.042 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 103 | 182 | 207 | 152 | −27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.285 kr. i 2021 til 6.024 kr. i 2025 (+369 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 4 | 34 | 30 | 6 | −80 % | |
| Passiver i alt | 112 | 108 | 216 | 237 | 158 | −33 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk