Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Galgebakkevej 3, 2630 Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 34,1 % | -0,7 % | -0,7 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,3 % | 99,3 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 34,3 % | -0,7 % | -0,7 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,3 % | 99,3 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,7 % | 0,7 % | 0,7 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.250 kr. i 2021 til -2.599 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -2 | -2 | -2 | -3 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -1.734 kr. i 2021 til -2.668 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | 123 | -2 | -3 | -3 | −7 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -1.734 kr. i 2021 til -2.668 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | 123 | -2 | -3 | -3 | −7 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 167 | 167 | 167 | 167 | 167 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 167 | 167 | 167 | 167 | 167 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 71.984 kr. i 2021 til 2.144.265 kr. i 2025 (+2879 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | 193 | 191 | 188 | 2.144 | +1039 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 72 | 193 | 191 | 188 | 2.232 | +1085 % | |
| Aktiver i alt | 239 | 360 | 357 | 355 | 2.399 | +576 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 234.761 kr. i 2021 til 2.395.983 kr. i 2025 (+921 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 357 | 355 | 352 | 2.396 | +580 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.890 kr. i 2021 til 2.699 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | +3 % | |
| Passiver i alt | 239 | 360 | 357 | 355 | 2.399 | +576 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Taastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup