Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vardevej 192, 7100 Vejle · Administration af fast ejendom på kontraktbasis
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 95,4 % | -72,4 % | -71,5 % | 61,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 786,1 % | 724 % | 274,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,6 % | 87,3 % | 86,2 % | 63,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 96,8 % | -82,9 % | -83 % | 97,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,6 % | 87,3 % | 86,2 % | 63,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,4 % | 12,7 % | 13,8 % | 36,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 743,4 % | 299 % | 170,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.400 kr. i 2021 til 1.645.304 kr. i 2025 (+11526 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | 979 | -62 | -33 | 1.645 | +5125 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 979.379 kr. i 2022 til 1.645.102 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 979 | -60 | -32 | 1.645 | +5223 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -14.400 kr. i 2021 til 1.303.386 kr. i 2025 (+9151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | 764 | -59 | -32 | 1.303 | +4158 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 31.600 kr. i 2021 til 1.312.341 kr. i 2025 (+4053 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 791 | 77 | 19 | 1.312 | +6978 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 32 | 801 | 81 | 45 | 2.112 | +4606 % | |
| Aktiver i alt | 32 | 801 | 81 | 45 | 2.112 | +4606 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 25.600 kr. i 2021 til 1.342.075 kr. i 2025 (+5142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 790 | 71 | 39 | 1.342 | +3369 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.000 kr. i 2021 til 770.266 kr. i 2025 (+12738 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 11 | 10 | 6 | 770 | +12324 % | |
| Passiver i alt | 32 | 801 | 81 | 45 | 2.112 | +4606 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.