Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndervej 26, 2750 Ballerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,8 % | -0,7 % | -0,8 % | 97,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 37 % | 35,4 % | 33,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 53,7 % | 53,4 % | 53 % | 94,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7 % | -1,4 % | -1,4 % | 103,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 53,7 % | 53,4 % | 53 % | 94,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 46,3 % | 46,6 % | 47 % | 5,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 37 % | 35,4 % | 33,8 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.250 kr. i 2021 til -43.536 kr. i 2025 (−3383 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -1 | -1 | -44 | −3383 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -44 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 16.973 kr. i 2021 til 1.430.849 kr. i 2025 (+8330 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 6 | -1 | -1 | 1.431 | +114476 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 16.973 kr. i 2021 til 1.430.849 kr. i 2025 (+8330 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 6 | -1 | -1 | 1.431 | +114476 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 140 | 140 | 140 | 140 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 140 | 140 | 140 | 140 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.959 kr. i 2021 til 1.465.544 kr. i 2025 (+6892 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | 29 | 28 | 26 | 1.466 | +5466 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 21 | 29 | 28 | 26 | 1.466 | +5466 % | |
| Aktiver i alt | 161 | 168 | 167 | 166 | 1.466 | +783 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 84.098 kr. i 2021 til 1.383.813 kr. i 2025 (+1545 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 84 | 90 | 89 | 88 | 1.384 | +1473 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 76.476 kr. i 2021 til 81.731 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 76 | 78 | 78 | 78 | 82 | +5 % | |
| Passiver i alt | 161 | 168 | 167 | 166 | 1.466 | +783 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup