Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Landlystparken 9, 7700 Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | -0,3 % | -0,3 % | -1,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 579,1 % | 480 % | 375,4 % | 295,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 1,5 % | 1,2 % | 0,9 % | 3,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -33,6 % | -26,1 % | -38 % | -40,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 1,5 % | 1,2 % | 0,9 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 98,5 % | 98,8 % | 99,1 % | 96,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 579,1 % | 480 % | 375,4 % | 295,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.045 kr. i 2023 til -5.000 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -6 | -7 | -5 | +24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.057 kr. i 2023 til -5.000 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -6 | -7 | -5 | +23 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -10.057 kr. i 2023 til -5.000 kr. i 2026 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -6 | -7 | -5 | +23 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 376 | −81 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 376 | −81 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 36.193 kr. i 2023 til 18.463 kr. i 2026 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 30 | 23 | 18 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36 | 30 | 23 | 18 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 2.036 | 2.030 | 2.023 | 395 | −81 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 29.943 kr. i 2023 til 12.213 kr. i 2026 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 24 | 17 | 12 | −29 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.000.000 kr. i 2023 til 376.108 kr. i 2026 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 376 | −81 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 % | |
| Passiver i alt | 2.036 | 2.030 | 2.023 | 395 | −81 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted