Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Godset 19, 8870 Langå · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4,4 | 65,5 | 74,2 | 198,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 61,7 % | 21,2 % | 17,6 % | 48,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 165,2 % | 229,5 % | 354,9 % | 367,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,1 % | 71,6 % | 79,2 % | 76,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 94,9 % | 29,6 % | 22,2 % | 63,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 969.001 kr. | 399.662 kr. | 421.607 kr. | 2.195.411 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,1 % | 71,6 % | 79,2 % | 76,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,9 % | 28,4 % | 20,8 % | 23,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 165,2 % | 148,7 % | 300,1 % | 316,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.225.805 kr. i 2022 til 3.696.296 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.226 | 1.324 | 1.441 | 3.696 | +157 % | |
| Personaleomkostninger | 257 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 947.936 kr. i 2022 til 2.176.772 kr. i 2025 (+130 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 948 | 379 | 402 | 2.177 | +441 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 945.581 kr. i 2022 til 2.187.334 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 946 | 380 | 403 | 2.187 | +442 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 737.554 kr. i 2022 til 1.706.121 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 738 | 296 | 315 | 1.706 | +442 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 506 | 485 | 466 | 447 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 506 | 485 | 466 | 447 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 689.225 kr. i 2022 til 2.639.826 kr. i 2025 (+283 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 689 | 591 | 1.116 | 2.640 | +136 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 689 | 911 | 1.320 | 3.059 | +132 % | |
| Aktiver i alt | 1.195 | 1.397 | 1.786 | 3.506 | +96 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 777.554 kr. i 2022 til 2.673.110 kr. i 2025 (+244 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 778 | 1.000 | 1.414 | 2.673 | +89 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 417.232 kr. i 2022 til 833.060 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 417 | 397 | 372 | 833 | +124 % | |
| Passiver i alt | 1.195 | 1.397 | 1.786 | 3.506 | +96 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Langå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers