Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lindved Tværvej 8, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,6 % | 0,1 % | -0 % | -0 % | 0 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 207,3 % | 177,7 % | 152,4 % | 433,1 % | 296,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 80,3 % | 77,2 % | 73,3 % | 95,8 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2 % | 0,1 % | -0,1 % | -0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80,3 % | 77,2 % | 73,3 % | 95,8 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 19,7 % | 22,8 % | 26,7 % | 4,2 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.003 kr. i 2021 til -3 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | 5 | -0 | -0 | -0 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 28.721 kr. i 2021 til 173 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 5 | -1 | -1 | 0 | +116 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 52.532 kr. i 2021 til 173 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53 | 4 | -1 | -1 | 0 | +116 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.916 | 1.916 | 1.916 | 1.916 | 1.916 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.916 | 1.916 | 1.916 | 1.916 | 1.916 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.318 | 1.307 | 1.316 | 428 | 293 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 3.234 | 3.223 | 3.232 | 2.344 | 2.209 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.598.119 kr. i 2021 til 2.110.231 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.598 | 2.487 | 2.368 | 2.245 | 2.110 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 636.014 kr. i 2021 til 98.897 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 636 | 735 | 864 | 99 | 99 | 0 % | |
| Passiver i alt | 3.234 | 3.223 | 3.232 | 2.344 | 2.209 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted