Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Skelagervej 446, 8200 Aarhus N · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 38,6 % | 37,9 % | 23 % | 46,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 259,3 % | 262,2 % | 18,4 % | 224,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 84,4 % | 94,5 % | 80,7 % | 92 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 45,7 % | 40,1 % | 28,5 % | 50,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 84,4 % | 94,5 % | 80,7 % | 92 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 15,6 % | 5,5 % | 19,3 % | 8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 174,3 % | 194,3 % | 6,1 % | 188,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.510 kr. i 2022 til -2.502 kr. i 2026 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -3 | -3 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 142.406 kr. i 2022 til 192.369 kr. i 2026 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 142 | 104 | 73 | 52 | 192 | +268 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 142.982 kr. i 2022 til 193.095 kr. i 2026 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 143 | 104 | 74 | 53 | 193 | +262 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 225 | 161 | 166 | 223 | 339 | +52 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 225 | 161 | 166 | 223 | 339 | +52 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.166 kr. i 2022 til 61.836 kr. i 2026 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 73 | 21 | 3 | 62 | +2146 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 50 | 109 | 28 | 8 | 74 | +793 % | |
| Aktiver i alt | 275 | 270 | 194 | 232 | 413 | +78 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 238.028 kr. i 2022 til 379.935 kr. i 2026 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 238 | 228 | 184 | 187 | 380 | +103 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 37.118 kr. i 2022 til 32.829 kr. i 2026 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 42 | 11 | 45 | 33 | −27 % | |
| Passiver i alt | 275 | 270 | 194 | 232 | 413 | +78 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus