Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Midholmvej 9, 7752 Snedsted · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,3 | 1,8 | -0,1 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 0 % | 0,1 % | -3,3 % | -14 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 202,3 % | 178,8 % | 158,2 % | 153,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 59,3 % | 58,7 % | 58,7 % | 89,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0 % | 0,2 % | -5,7 % | -15,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 31.833 kr. | 42.266 kr. | -1.561 kr. | -36.588 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 59,3 % | 58,7 % | 58,7 % | 89,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 40,7 % | 41,3 % | 41,3 % | 10,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 132,8 % | 143,9 % | 92,4 % | 148,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 18.352 kr. i 2021 til 21.605 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18 | 32 | 42 | -2 | 22 | +1484 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.320 kr. i 2021 til -51.080 kr. i 2025 (−448 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | 8 | 19 | -25 | -51 | −102 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -17.088 kr. i 2021 til -94.723 kr. i 2025 (−454 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | 0 | 2 | -40 | -95 | −139 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -17.088 kr. i 2021 til -94.723 kr. i 2025 (−454 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | 0 | 2 | -40 | -95 | −139 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.005 | 1.023 | 999 | 975 | 564 | −42 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 120 | 109 | 101 | 89 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.125 | 1.131 | 1.100 | 1.065 | 564 | −47 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 130.095 kr. i 2021 til 108.579 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 72 | 126 | 73 | 109 | +49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 144 | 109 | 156 | 124 | 112 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 1.269 | 1.241 | 1.256 | 1.189 | 676 | −43 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 735.634 kr. i 2021 til 602.763 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 736 | 736 | 737 | 697 | 603 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 468.041 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 468 | 451 | 432 | 413 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 65.197 kr. i 2021 til 73.096 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 65 | 54 | 87 | 79 | 73 | −7 % | |
| Passiver i alt | 1.269 | 1.241 | 1.256 | 1.189 | 676 | −43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Snedsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted