Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Odensevej 115, 5260 Odense S · Detailhandel med elektriske husholdningsapparater
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -8,3 | 3 | 4,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 0 % | -0,1 % | 1,1 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 290,9 % | 737,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,7 % | 96,7 % | 90,3 % | 95,4 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 0 % | -0,1 % | 1,2 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -13.682 kr. | 83.654 kr. | 143.667 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,7 % | 96,7 % | 90,3 % | 95,4 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,3 % | 3,3 % | 9,7 % | 4,6 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 112,4 % | 704,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 0 kr. i 2021 til 143.667 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | -14 | 84 | 144 | +72 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 0 kr. i 2021 til 110.815 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | -15 | 56 | 111 | +99 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 0 kr. i 2021 til 110.919 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | -3 | 58 | 111 | +91 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 0 kr. i 2021 til 86.290 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | -3 | 46 | 86 | +89 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 3.709 | 3.677 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 1.660 | 3.709 | 3.677 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 138.432 kr. i 2023 til 428.349 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 138 | 158 | 428 | +171 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 192 | 192 | 2.642 | 409 | 448 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 192 | 192 | 4.302 | 4.118 | 4.125 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 185.278 kr. i 2021 til 4.014.672 kr. i 2025 (+2067 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 185 | 185 | 3.883 | 3.928 | 4.015 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 50 | 50 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 140.607 kr. i 2024 til 60.824 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 141 | 61 | −57 % | |
| Passiver i alt | 192 | 192 | 4.302 | 4.118 | 4.125 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense